Jesteś tutaj: Strona GłównaDziwny Świat

Dziwny Świat

Codex Gigas

[Obrazek: scaled.php?server=96&filename=de...es=landing]

Codex Gigas znany jest też jako Biblia Diabła lub Diabelska Biblia. Kodeks jest największym manuskryptem średniowiecznym istniejącym do dziś. Powstał na początku XIII wieku w Czechach spisany w benedyktyńskim klasztorze. Obecnie przechowuje się go w Szweckiej Bibliotece Narodowej w Sztokholmie.

 

Czytaj więcej...

Góra Ślęża

[Obrazek: slezy.jpg]

Góra Ślęża jest oddalona na zachód od Wrocławia o 30 km i jej wysokość wynosi 718 m n.p.m. W dawnych latach była miejscem szczególnym, wyróżniała się właściwościami, które kazały naszym przodkom wierzyć, że tam swoją siedzibę mają bogowie. Góra jest centralnym punktem Masywu Ślęży. Wznosi się ponad 500 metrów nad przylegającą do niej z północnego wschodu Równinę Wrocławską, stanowiącą część Niziny Śląskiej.

Czytaj więcej...

Przesądy

czarny kotCzy przesądy znajdują swe uzasadnienie w rzeczywistości? Czy naprawdę mamy obawiać się symboli nieszczęścia?
Wiele osób stwierdziło, że jest to kuszenie losu, kiedy NASA ustaliła nazwę kolejnej załogowej wyprawy na Księżyc. Misję nazwano Apollo 13.
Rodziny astronautów miały złe przeczucia i postanowiły poprosić o pomoc Madame Sybilla Leek, medium i znawczyni astrologii. Jej przepowiednia miała rozwiać wątpliwości, ale jednak zadziałała w drugą stronę.

 

Czytaj więcej...

Wyspa Dębów

[Obrazek: art0401.jpg]

Na Wyspie Dębów, kanadyjskiej wyspie, znajduje się tajemnicza konstrukcja, która od ponad dwustu lat przyciąga licznych poszukiwaczy skarbów. Liczne próby dotarcia do skarbca i rozwikłania zagadki majestatycznego szybu budowlanego do dziś kończą się niepowodzeniem.

Czytaj więcej...

Manuskrypt Voynicha

Niezrozumiałe pisma i ilustracje Manuskryptu Voynicha jak dotąd sprostowały każdym próbom odszyfrowania ich znaczenia. Na całym świecie księga nosi miano najbardziej tajemniczych pism jakie kiedykolwiek odnaleziono, gdyż napisana jest przez nieznanego autora w nieznanym języku, którego nikt nie umie przeczytać. Grupa badawcza z uniwersytetu z Arizony rozwiązała jedną z najważniejszych tajemnic księgi: Kiedy została napisana?

Czytaj więcej...

Spontaniczne Spłonięcia Ludzi

[Obrazek: beznazwy1ej.jpg]

Od bardzo dawna ludzie wierzą, że człowiek może w pewnych okolicznościach zapalić się sam z siebie i w ciągu kilku sekund spłonąć na popiół w gwałtownych płomieniach. Wielu traktuje tę wiarę jako przesąd. Również fenomen samoistnego zapalenia się ciał traktuje się jako wytwór literacki Karola Dickensa, który posłużył się tym sposobem do zabicia nikczemnika Krooka w "Bleake House". Pisarz oparł się w swej historii na prawdziwych sprawozdaniach rzeczywiście zaistniałych sytuacji.

Czytaj więcej...

Zagadka Czaszki Gwiezdnego Dziecka

[Obrazek: starchildschaedel.jpg]

Nic nie wzbudza w nas takich misternych uczuć bojaźni i ciekawości jak ludzka czaszka , która każe nam jeszcze spojrzeć na naszą śmiertelność. Kiedy znajduje się czaszki, które różnią się od ludzkich – zazwyczaj kształtem, strukturą i budową kości – znajdujemy się w napiętej sytuacji zmuszającej nas do poznania prawdy o tym jak ten przedziwny artefakt ma prawo istnieć.

Czytaj więcej...

Ryby z Nieba

[Obrazek: tfragmentrycinyolausa45.jpg]

16. 02. 1861 roku wyspę Singapur dotknęło silne trzęsienie ziemi. Przez następne sześć dni padał ulewny deszcz. 22 lutego rany, po ostatniej ulewie, deszcz ustał. Francuski przyrodnik Francois de Costelanu, który przebywał właśnie na wyspie, referował później swoje przeżycia w Akademii Francuskiej następującymi słowami: "O dziesiątej rano słońce stało już wysoko. Wyglądając przez okno zauważyłem, że Malajowie i Chińczycy zbierają do koszów ryby z kałuży. Spytałem, jak się tam dostały, na co mi odpowiedzieli, że spadły z nieba. Trzy dni później, kiedy kałuże wyschły, znaleźliśmy na ich miejscu wiele zdechłych ryb."

Czytaj więcej...

Wojownicy Ninja

[Obrazek: ninjatrue20ninjas1.gif]

Ponad osiem wieków temu w czasach, gdy formowało się państwo japońskie, niejaki Daisuke z rodu Togakure ukrył się w lasach w prowincji Iga na południu Japonii. Daisuke, niegdyś poważany i bogaty samuraj, w wojennej zawierusze stracił wszystko, co posiadał, nawet swój honor. Błąkając się po niegościnnych pustkowiach spotkał buddyjskiego mnicha biegłego w sztuce walki, który zwał się Kain Doshi.

Czytaj więcej...

Człowiek Cień

Człowiek cienOstatnimi czasy ludzie z całego świata mówią o zjawisku cienistego „człowieka”, ulotnego, czarnego, ale wyraźnego cienia. Jest on kształtu cienia ludzkiego i można go zauważyć wędrującego po ścianach budynków, murach itp. Większość z nich widocznych jest przez ułamek sekundy w zaułkach ulic. Często jednak słyszy się pogłoski ludzi mówiące o tym, że ci cieniści „ludzie” lub cieniste istoty zatrzymują się przed człowiekiem na dłuższy czas. Niektórzy świadkowie mówią też o płonących na czerwono oczach.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Wiedźma z Blair

Polecamy