Jesteś tutaj: Strona GłównaMitologia

wymiana pakietów szybowych w oknach
Wymiana szyb zespolonych w oknach drewnianych, plastikowych PCV oraz aluminiowych wszystkich producentów. Profesjonalnie i szybko.
krajobraz na zamówienie
znajdziecie tutaj obrazy z krajobrazami które są przede wszystkim łatwe i przyjemne w odbiorze kojące przyjemnie nastawiające do wypoczynku

Mitologia

Mitologia Żydowska i Islamska

imageHebrajska biblia zawiera dwie historie stworzenia, umieszczone w rozdziałach otwierających Księgę Rodzaju (Genesis). Pierwszy rozdział pokazuje piękną, poetycką wersję początków świata, który wyłania się z chaosu w ciągu sześciu dni, ułożonych parami.

Czytaj więcej...

Mitologia Grecka

mitologia greckaMitologia Grecka obejmuje kulty i wierzenia starożytnych greków. Mitologia ta charakteryzuje się bogactwem swych mitów i ich różnorodnością, które są efektem połączenia wielu lokalnych tradycji i kultów (między innymi: attyckich, beockich, korynckich, kreteńskich, mykeńskich, tebańskich, tesalskich i trackich), a także wpływów małoazjatyckich (karyjskich, frygijskich) i orientalnych. Mitologia znana jest dziś poprzez literaturę starogrecką pochodzącą z około VIII wieku przed naszą erą, istnieją też inskrypcje z około XIV w. p.n.e. i dzięki znaleziskom archeologicznym.

Czytaj więcej...

Polecamy