Jesteś tutaj: Strona GłównaReligia i Filozofia

Religia i Filozofia

Halloween - pochodzenie i historia

Dynia z wykrojoną twarząCzym właściwie jest Halloween? Dla nas w pierwszej kolejności Halloween jest importowaną z USA „straszną imprezą”. Jednak historia Halloween jest znacznie odleglejsza niż większość myśli, z resztą jak w przypadku każdego innego święta. Znalezienie podwalin Halloween nie jest łatwe… jednakże spróbuję.
 

Czytaj więcej...

Egzorcyzm - wywiad z ojcem Pedro Barrajónem

Ojciec Pedro Barrajón prowadzi w Rzymie kurs dla początkujących egzorcystów. Rozmowa o mocy szatana, czystych duszach i pozycji papieża. Wywiad przeprowadził Paul Badde.

Czytaj więcej...

Widzenie Ezechiela - kosmiczni goście?

Ezechiel był prorokiem. Jego księga została zaliczona do ksiąg Starego Testamentu. Ów prorok w 597 roku p.n.e. został z podopiecznymi swoimi uprowadzony przez żołnierzy Króla Nabuchodonozora do Babilonii. Osiadł w Chaldei w miejscowości Tel Abib nad rzeką Kebar. Był kapłanem, czyli z pewnością miał wysokie wpływy. Posiadał również żonę. Wszystko zaczęło się około 593 albo 592 roku p.n.e. Wtedy miał prawdopodobnie 30 lat, czyli urodził się około 623 roku p.n.e. a data jego śmierci i miejsce pochówku są nieznane. Południe Babilonu, miejscowość Al Kifl oddalona od Babilonii o około 40 kilometrów, w tym miejscy oznacza się "miejsce ostatecznego spoczynku Ezechiela", jednak to miejsce nie jest do końca pewnym miejscem spoczynku kapłana.

Czytaj więcej...

Kod Biblii

BibliaPierwszego września 1994 roku amerykański dziennikarz Drosnin wybrał się do Izraela. Chciał przekazać izraelskiemu premierowi, Rabinowi, że we wrześniu 1995 r. czyli na początku hebrajskiego 5756 r., czeka go śmierć z ręki terrorysty. Zamachy nie są niczym nowym dla przywódców Bliskiego Wschodu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie pochodzenie tej informacji - pochodziła ona z Biblii.

Czytaj więcej...

Całun Turyński

ObrazekKiedy mówimy o Całunie Turyński mamy na myśli płótno, które ma 4,34 metry długości i 1,09 metra szerokości. Zarówno na przedniej jak i tylniej stronie widnieje odcisk, który należy do ukrzyżowanego mężczyzny. Przed długie lata dużo ludzi wierzyło, że to płótno należy do Jezusa Chrystusa i widnieje na nim jego odbicie.

Czytaj więcej...

Członek Wicca

Obrazek z symbolami czarówNiektórym dane jest poznać sztukę czarowania przez tradycję rodzinną. Innym wiedzę tę przekazali rodzice, którzy są członkami ożywionego kultu czarowania. Wiele ludzi sięgnęło po czary, bo doświadczyło w swoim życiu wiele wrażeń psychicznych i mistycznych.

Czytaj więcej...

Czym jest Duch Święty?

 

[Obrazek: Duch_Swiety.jpg] Pomimo wielu różnic w Kościele Chrześcijańskim to wszystkie święta pięćdziesiątnicy wszędzie obchodzone są podobnie. Zesłanie Ducha Świętego kojarzy nam się z objawieniem się Ducha Świętego i zstąpieniem przez niego w postaci ognistych języków na apostołów. Czy wiedzieliście, że dzisiejsza nauka o Duchu Świętym jest inna niż kiedyś podczas pierwszych obchodów Zesłania Ducha Świętego?
Czytaj więcej...

Hasnah Mohamed Messelmani

Dziewczyna płacząca kryształowimy łzamiPod koniec 1996 roku była bardzo rozpowszechniona sylwetka Hasnah Mohamed Messelmani, 12 letniej Libańskiej dziewczyny. Z jej oczu "płynęły" krystaliczne łzy. Nikt nie mógł znaleźć logicznego "imienia" na to zjawisko. Małe, krystaliczne łzy były ostre, tak iż papier przecinały, ale jej oczy pozostawały nienaruszone.

Czytaj więcej...

Nierozkładające się Ciała

[Obrazek: leichnamdernichtverwest.jpg]

Święci zazwyczaj posiadali piękne życie. Niektórzy z nich nawet po śmierci przeprowadzali cuda. Byli oszczędzani przez naturalny proces rozkładu. Ich ciała są lata po śmierci nienaruszone i to bez specjalnych metod konserwujących.

W 1879 roku zmarła święta Bernadeta Soubirous. W tym przypadku rozchodzi się o bardzo nowoczesny przykład.

Czytaj więcej...

Polecamy