Nawiedzone - Anglia

Raynham Hall

Poświata na schodach - małyBudynek markiza Townshend nawiedza od około 1755 roku tajemnicza Brązowa Dama. Brak jest jakichkolwiek punktów zaczepienia, ale wychodzi się z założenia, że duch Damy to Dorothy Walpole, małżonka drugiego markiza Townshend i córka pierwszego premiera, Sir Roberta Walpole’a.

 

Czytaj więcej...

Opactwo Newstead

George Gordon Noel Byron, angielski poeta, urodził się w 1788 roku w Londynie. Catherine Gordon, jego matka, była potomkinią Jakuba I. Jego ojciec, kapitan "Mad Jack" Byron był człowiekiem rozrzutnym. Całe złoto swojej małżonki wyrzucił przez okno i uciekł do Francji zostawiając swoją żonę i nowo narodzonego syna.

Czytaj więcej...

Kaplica Rosslyn

Znad zrujnowanego wejścia kamienne gargulce z mrocznymi twarzami spoglądają na odwiedzających tajemniczą kaplicę. W roku 1446 Sir William St. Clair, książę Orkadów, zbudował kaplicę, która nawet dzisiaj należy do kaplic z najbogatszą zawartością wnętrza.

Czytaj więcej...

Littlecote House

[Obrazek: lchouse.jpg]

Dwie mile na zachód od Hungerford, między Ramsbury i Chilton Foliat, stoi Littlecote House w hrabstwie Wiltshire (poprzednio Bergshire), w pobliżu rzeki Kennet. Ten duży, stary, elżbietański dom zalicza się do pięciu najczęściej nawiedzanych domów Wielkiej Brytanii. Więcej niż dwadzieścia duchów ma wędrować po dzisiejszym hotelu.

Czytaj więcej...

Młyn Willington

Willington w hrabstwie Northumberland na początku dziewiętnastego stulecia było jeszcze małym miasteczkiem. Do roku 1974 jednostka administracji w północnej Anglii należała do Newcastle-upon-Tyne. Dzisiaj miasto należy do Metropolitan County Tyne and Wear. Willington znane jest jako miejsce narodzin Roberta Stephensona, konstruktora lokomotywy parowej, i z młyna w którym straszy.

Czytaj więcej...

Berkeley Square nr 50 - Anglia

squareNiedaleko w znanej dzielnicy Londynu znajduje się Dom nr 50 przy Berkeley Square. Między innymi była to rezydencja Georga Canninga (11.04.1770 – 8.08.1827), minister spraw zagranicznych i na krótki czas premier Londynu, który tam też zmarł. W XIX stuleciu budynek uznawany był za najczęściej nawiedzany dom Londynu. Dziś znajduje się w nim antykwariat Magg Bros Ltd.

Czytaj więcej...

Polecamy