Jesteś tutaj: Strona GłównaSny, LD, OOBE7 kroków do OOBE

kurs pierwszej pomocy kielce
kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy w morawicy medycznych świętokrzyskiego centrum ratownictwa medycznego i transportu sanitarnego kielcach

7 kroków do OOBE

Podróż astralnaStrach jest jedną z największych przeszkód dla ludzi, którzy chcą nauczyć się podróży astralnych. Wielu uważa, że przez projekcję mogą umrzeć bądź może im się stać jakaś krzywda. Instytut Canterbury, znany ze swych okultystycznych eksperymentów, przeprowadził badanie projekcji astralnych na ponad 2000 ludzi. Żaden z nich nie został "uszkodzony" i dzisiaj, po 6 latach nadal nikt nie skarży się na problemy.

Jeśli uświadomisz sobie, że nic nie może Ci się stać przy projekcji astralnej, to możesz śmiało zacząć z techniką Monroe.

Monroe stworzył technikę dla OOBE po tym, jak sam doświadczył w 1958 r. nieświadomej podróży. Z początku bał się tego, gdyż myślał, że straci rozum. Coraz częściej opuszczał swoje ciało i badał swoje nowe umiejętności. To co odkrył wywołało w nim nie mały zachwyt. W kolejnych latach brał udział w wielu próbach laboratoryjnych by badać to zjawisko. Spisywał swoje własne przeżycia i tworzył statystyki, dzięki którym starał się analizować podróże astralne. Stworzył tabele i umiał odnaleźć optymalne warunki dla swoich poza cielesnych doświadczeń. Wywnioskował, że 96,2% OOBE miało miejsce w ciepłych temperaturach - w zimnie nic się nie działo. Optymalna postawa, to postawa leżąca, która jako jedyna działa, a najlepsze ułożenie to tzw. północ-południe z efektywnością 62,4%.

W końcu Robert Monroe zebrał swoje doświadczenia i w 1971 r. opublikował książkę o tytule "Podróże poza ciałem". W książce opisał metody i przeżycia swoich projekcji astralnych.
Poniższa metoda została wyprowadzona z badań Monroe i bazuje na jego studiach i zaleceniach.

 

Krok 1: Zrelaksuj swoje ciało


Umiejętność relaksacji jest pierwszym warunkiem, może nawet pierwszym krokiem, aby przeżyć OOBE (out of body experience). Obejmuje cielesną i mentalną relaksację. Jak się zrelaksujesz pozostaje Ci do wolnego wyboru. Zacznij od medytacji, weź gorącą kąpiel lub relaksujący spacer. Również progresywne rozluźnianie mięśni się nadaje.

 

Krok 2: Osiągnij stan półsnu


Stan ten jest określany jako hipnagogiczny. Do tego także Monroe nie wyznacza żadnej konkretnej metody. Możliwością jest uniesienie przedramienia, kiedy ramię pozostaje leżące na łóżku lub podłodze. Kiedy zaśniesz Twoja ręka poleci w dół i się obudzisz. Po kilku ćwiczeniach będziesz mógł kontrolować hipnagogiczny stan bez unoszenia ręki.
Inną metodą jest skoncentrowanie się w duchu na przedmiocie lub obrazie. Spróbuj się skupić na obrazie podczas, gdy będziesz pogrążał się we śnie, ale nie zasypiaj!

 

Krok 3: Zgłębienie stanu


Oczyść umysł. Obserwuj swoje pole widzenia przez zamknięte oczy. Nie rób nic przez jakiś czas. Wypatruj po prostu przez zamknięte powieki w czerń przed Tobą. Po krótkim czasie możesz nawet dostrzec przebłyski światła, są to wyładowania neuronalne i nie mają żadnego specjalnego efektu. Ignoruj je. Kiedy przejdą osiągniesz TEN stan, który Monroe nazwał stanem B. Od teraz musisz osiągnąć jeszcze głębszy stan, stan C (jeszcze głębszego relaksu, gdzie świadomość cielesna się całkowicie rozpuszcza). Znajdziesz się w stanie bliskim całkowitej pustki, a własne myśli będą jedynymi odczuwalnymi bodźcami. Według Monroe stan ten najlepiej ćwiczyć rano, tuż po pobudce, lub po krótkiej drzemce.

 

Krok 4: Stan wibracji


Ta część jest najważniejszą, a zarazem nieokreśloną częścią techniki. Wielu podróżujących wspomina o wibracjach na początku projekcji. Wibracje mogą być odczuwalne jak słabe mrowienie bądź porażenie prądem, które przebiega przez ciało. Źródło wibracji jest zagadką. Może to być ciało astralne, które próbuje wyjść z ciała fizycznego.
Jeśli masz trudności ze stanem wibracji daję kilka wskazówek:

 • Usuń biżuterię i każdy przedmiot, który dotyka Twojej skóry.
 • Ściemnij pokój tak, aby światło nie przedostawało się przez Twoje powieki.
 • Połóż się tak, aby Twoje ciało leżało na linii północ-południe, przy czym Twoja głowa powinna wskazywać magnetyczną północ.
 • Rozluźnij ubrania, bądź odziany, żeby było Ci ciepło - jeśli jest to potrzebne do dobrego samopoczucia.
 • Upewnij się, że w Twoim otoczeniu nic nie będzie hałasować - jeśli to konieczne, wyłącz telefon.
 • Zrelaksuj się.
 • Sugeruj sobie, że podczas sesji przypomnisz sobie wszystko, co jest niezbędne dla dobrego samopoczucia. Powtórz to 5 razy.
 • Brnij dalej oddychając przez do połowy otwarte usta.
 • Podczas oddychania koncentruj się na pustce przed Tobą.
 • Wyobraź sobie punkt oddalony o 5 cm. od Twojego czoła. Pozwól punktowi wznieść się wyżej aż osiągnie 1,5 metra nad Twoją głową.
 • Wyobraź sobie, że na wysokości punktu znajduje się płaszczyzna równoległa do Twojego ciała. Pomyśl, że owa płaszczyzna nad Twoim ciałem zaczyna drgać. Spróbuj przenieść drgania na Twoje ciało.
  Nawet jeśli nie wiesz czym są te drgania to rozpoznasz je, kiedy tylko to poczujesz.

 

Krok 5: Kontroluj stan wibracji


Naucz się kontrolować wibracje przenosząc je od głowy, przez ciało, do końca palców u nóg. Aby osiągnąć ten efekt koncentruj się na drganiach i przeprowadź duchowo falę od głowy przez całe ciało. Trenuj aż będziesz wywoływał fale na życzenie. Kiedy osiągniesz kontrolę nad stanem wibracji jesteś gotowy, aby wyjść z ciała.

 

Krok 6: Rozpocznij oddzielanie od ciała


Kluczem do tego jest kontrola umysłu. Utrzymuj myśl o opuszczeniu ciała mocno przed oczami. Nie pozwól jej słabnąć. Pnące się myśli mogą z łatwością Cię wyrzucić z tego stanu. Jak już osiągniesz stan wibracji możesz rozpocząć z odkrywanie OOBE - podnieś rękę bądź nogę "drugiego ciała". Monroe radzi, aby kończynami sięgać tak długo, aż natrafimy na znany przedmiot taki jak ściana czy szafa. Następnie przeciskasz rękę lub nogę powoli przez przedmiot. Wróć swoją kończyną z powrotem do ciała fizycznego i zakończ eksperyment. Leż spokojnie aż będziesz znowu w normalnym stanie. To ćwiczenie przygotuje Cię do pełnego oddzielenia.

 

Krok 7: Oddzielenie się od ciała


Monroe zaleca do tego dwie metody. Pierwsza polega na unoszeniu się ciała. Aby to osiągnąć w czasie wibracji wyobraź sobie, że stajesz się lżejszy i lżejszy. Pomyśl jak byłoby pięknie unosić się wkoło. Za wszelką cenę utrzymuj tę myśl i nie pozwól, aby inna myśl Ci przeszkodziła. W tym punkcie OOBE wystąpi całkiem naturalnie. Drugą metodą jest tzw. metoda "rotacji". Po osiągnięciu wibracji spróbuj się przekręcić, jakbyś przewracał się na bok (postaraj się nie przekręcać fizycznie). Spróbuj Twoje drugie ciało "wykręcić" z ciała fizycznego. Po tym znajdziesz się poza ciałem, dokładnie obok Twojego fizycznego ciała. Pomyśl jak się unosisz i znajdziesz się znowu nad Twoim ciałem. Monroe zaleca, aby zacząć od pierwszej techniki jednak obie są tak samo efektywne.

Zachęcamy do opisywania przeżyć i zadawania pytań:

Dział na forum: Świat Astralny
Wątek na forum: 7 kroków do OOBE

Powodzenia!

 

Opracowanie: Marcelo
ParaMythology.pl

Kopiowanie i rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą autora!

Polecamy