Jesteś tutaj: Strona GłównaKryptozoologiaTatzelwurm

Tatzelwurm

tatzelwurmWięc na początku wypadałoby powiedzieć co oznacza słowo "Tatzelwurm". Nie umiałem znaleźć pasującego słowa w naszym języku więc postanowiłem zostawić to bez zmian. "Tatzelwurm" dosłownie można przetłumaczyć "smok", ale spotyka się również tłumaczenie takie jak "robak z pazurami".

W południowej części Austrii w 1921 roku pewnego słonecznego dnia zobaczył pewien pasterz, jak i również kilku myśliwych podczas polowania pewne niezwykłe zwierzę.

 

Na kamieniu siedział pewien niezwykły, szarawy, od 60-90 cm. długi i gruby jak ręka dorosłego mężczyzny stwór. Myśliwy postanowił strzelić w kierunku tego zwierzęcia. Ustawił swoją spluwę, którą celował wprost w to zwierzę. Jednak w pewnej chwili to zwierzę zrobiło wielki skok w kierunku mężczyzny, przy czym nieszczęśnik mógł zobaczyć u zwierzęcia dwie kończyny z przodu. W tej samej chwili postanowił wziąć nogi za pas.

O takim zwierzęciu, które w środkowoeuropejskich Alpach, w Szwajcarii, Austrii, a nawet w Bayern było widywane istnieje wiele pomówień. Może się tu rozchodzić o jakieś niezbadane gady lub płazy. Mieszkańcy górzystych regionów nazywają to zwierzę Tatzelwurm lub Lindwurm.

Coś podobnego zauważyli chłopi mianowicie wężopodobnego stwora z głową kota w 1954 roku w Palermo. W tym momencie to zwierzę atakowało grupę świń.
W wszystkich częściach południowej Europy miało być widziane wężopodobne zwierzę.

szkieletW 1924 roku dwóch podróżujących znalazło rozkładające się zwłoki 120 cm. jaszczurki. Szkielet został później zbadany przez studenta medycyny weterynaryjnej. W końcu doszedł do wniosku, że rozchodzi się tu o poroże jelenia. Po tym jak znalazcy usłyszeli o tej teorii nie chcieli w to uwierzyć i mówili, że poroże jelenia nie wchodzi w grę szkielet został usunięty. Nauka nie została poinformowana o tym znalezisku przez co odkrycie prawdziwej natury tego zwierzęcia było niemożliwe.

Po dwóch latach w tym samym miejscu pewien 12 letni chłopiec doglądając stada obserwował to zwierzę. Te zjawisko tak go przeraziło, że przez resztę lata wahał się doglądać zwierząt.

Prawie wszystkie spotkania z tym stworem są podobne. Jedynym sensownym porównaniem jest ilość nóg stwora. Chodzą pogłoski, że to zwierze miało tylko dwie nogi. Inni zaś byli przekonani, że to zwierzę ma cztery albo nawet w ogóle niema nóg. Jednak przy tym zwierzęciu rozchodzi się o rodzaj jaszczurki lub salamandry.

Niektórzy zoologowie twierdzą, że istnieje jakiś związek między Tatzelwurmem i inną jaszczurką z pustynnych regionów, która miała by być jadowita. Jednak ciągną teorię o wijącej się jaszczurce.

Polecamy