Jesteś tutaj: Strona GłównaDuchyPoltergeist

Poltergeist

[Obrazek: poltergeistn.jpg]

Występowanie dźwięków pukania, elektrycznych zakłóceń, przemieszczania się przedmiotów itp. znane jest jako widmo (zjawa), nadnaturalne objawienie bądź okultystyczny fenomen. Ważne też jest, że przy powstawaniu tego typu zjawisk nie ingerują siły fizyczne. Wszystko to zazwyczaj nazywamy zjawiskiem Poltergeista. Wiele zjawisk poltergeista po dokładnym zbadaniu można wytłumaczyć siłami takimi jak wiatr, czy woda.

 

Obok tego istnieje też parapsychologiczne zjawisko Poltergeista, gdzie występuje pukanie i samowolne przesuwanie przedmiotów, ale nie ma żadnej siły fizycznej poruszającej tym. Zjawisko to najlepiej zachodzi w obecności osób dojrzewających lub zaawansowanych medialnie. Amerykańscy parapsycholodzy J. Gaither Pratt i William G. Roll objaśnili to zjawisko w 1958 roku jako spontaniczna psychokineza (RSPK, recurrent spontaneous psychokinesis).

Według tego Poltergeist nie jest inteligentnym, niezależnym fantomem, czyli nierealnym duchem, ale projekcją umysłu, czy też podświadomym podziałem osobowości szczególnie osób dojrzewających, których napięcie może być wyładowywane w właśnie te zjawiska. Profesor parapsychologii Hans Bender w latach od 1960 - 1970 miał mieć do czynienia ze zjawiskiem poltergeistów wywoływanych przez podświadomość młodzieży.

Co tak naprawdę się za tym kryje i co się dzieje?
Zjawisko Poltergeista można podzielić na poszczególne poziomy. Nie zawsze mu się zdarzyć, że jakiś przedmiot uderza w głowę lub wszystkie szafki w kuchni zostają wypróżniane.

Znane poziomy zjawiska Poltergeista:

Poziom 1
Duch przebywa jedynie w pobliżu danej osoby. Kto wie, może jest przyciągany? Pokazuje swoją obecność przez drobne dziwne zdarzenia.

- w środku pomieszczenia nagle zimne punkty
- dziwne dźwięki
- dziwne zapachy
- zwierzęta dziwnie się zachowują
- uczucie bycia obserwowanym

Poziom 2
Powoli Poltergeist zaczyna zwracać na siebie uwagę. Dźwięki i zapachy stają się intensywniejsze.

- słyszy się głosy
- szeptanie, śmiechy
- cieniste ruchy
- chłodny powiew wiatru w zamkniętym pomieszczeniu
- silne napięcie elektryczne
- drobne znaki na podłodze, ścianach

Poziom 3
Poltergeist wyraźniej zaznacza swoją obecność. Przy pierwszych dwóch poziomach można było powiedzieć, że się tylko zdawało, tutaj już nie można zignorować tego.

- elektryczne przedmioty się włączają/wyłączają
- światło migocze lub gaśnie/zapala się
- czuję się czyjś dotyk
- drzwi się otwierają/zamykają
- znaki na ścianach
- słyszy się głosy, nawet można rozpoznać słowa
- pojawiają się ciemne cienie

Poziom 4
Poziom w którym Poltergeist wykorzystuje swoją wiedzę o nawiedzanej osobie, aby zamienić jej życie w terror. Pojawia się przemoc.

- latające przedmioty
- znikające przedmioty
- wstrząsanie się mebli
- pojawia się ogień
- ludzie są przerażeni
- w nocy wstrząsanie ludźmi w celu obudzenia
- pojawianie się iluzji
- szkło pęka bez powodu
- straszliwe odgłosy

Poziom 5
Poltergeist jest w pełni energii, a co za tym idzie, staje się bardzo niebezpieczny. Stara się ranić cieleśnie. Po tym poziomie zjawa najczęściej przestaje. Jednak zdarza się, że po tym zjawa zaczyna od nowa.

- ogień
- elektryczne przedmioty się psują
- krew na ścianach
- atak cielesny
- grożące okrzyki
- latające, ostre przedmioty

Niestety nie ma punktów zaczepienia jak daleko zjawisko Poltergeista ma swoje przyczyny poza własną psychiką. Często są to emocje, które wywołują poszczególne formy zjawiska.

Często też zjawisko Poltergeista miało miejsce po "bawieniu" się w seans spirytystyczny. Tutaj zwykle młodzieńcza ciekawość chce nawiązać kontakt ze zmarłymi nie mając odpowiedniej wiedzy na ten temat.

W każdym razie przydatne jest zawzięcie rady psychologicznej podczas zjawiska poltergeista. W zależności od poziomu wrażliwości zjawisko to może wywołać nie tylko rany cielesne, ale także psychiczne.

Zaproś innych do rozmowy i rozmawiaj z nimi o tym. Załóż dziennik i zapisuj wszystkie zdarzenia minionego dnia, które mogą mieć wytłumaczenie w zjawisku poltergeista.

[Obrazek: poltergeist1.jpg]


Można by też powiedzieć: oczyść swoją duszę. Pozwól sobie na wypoczynek i relaks. Na zagłębiaj się w objawy zjawiska. Przemebluj swój pokój, albo pomaluj go w uspokajające kolory. Działaj tak, aby być spokojnym.

Jeśli nadal jesteś przekonany, że rozchodzi się o prawdziwą Zjawę i nie jest to wytwór psychiki to powinieneś jak najszybciej skontaktować się z medium lub parapsychiczną instytucją i prosić o pomoc.

Polecamy