pieniądze
span class f godzinę temu podczas nalotu na jedno z mieszkań w amsterdamie holenderscy policjanci znaleźli tys euro ukryte bębnie pralki ich

Zodiak Słońca

Koziorożcu
Słońce w Koziorożcu

Zodiak Księżyca

Bliźniętach
Księżyc w Bliźniętach
5 stopień

Faza Księżyca

Garbaty przybywający
Garbaty przybywający
ma już 10 dni

Imieniny

Wczoraj: Marcelego Wlodzimierza
Dzisiaj: Antoniego Jana
Jutro: Malgorzaty Piotra

Pioruny Kuliste

[Obrazek: kugelblitz.jpg]
O zjawisku piorunów kulistych mówi się dosyć dużo. Ich kolory zmieniają się między czerwonym-odcieni żółtego, zwykle mają ok 40 cm. Są małe, ale w swym krótkim czasie "istnienia" mogą pokonywać imponujące dystanse. Były już obserwowane pioruny, które ukazały się kilka centymetrów nad ziemią, ale były też i takie, które widziano wysoko między chmurami.
Kształt piorunów kulistych, jak sama nazwa wskazuje, zwykle jest owalny. Jednak mogą też występować w innych kształtach. W 1987 dwóch australijskich rangerów miało zaobserwować piorun o długości 100 metrów.


Często są przyciągane przez telefony, albo poprzez fale elektromagnetyczne, które później wyznaczają tor dla piorunów. Często można było usłyszeć o piorunach, które dostały się do pokoju poprzez okno lub kominek. Podobno powstawały też w zamkniętych pokojach. Dostawały się tam np. przez przewody telefoniczne lub radio.

Tak szybko jak się pojawiają, tak też szybko znikają. Ich zniknięcie poprzedza głośny huk, który pozostawia dziwny zapach czegoś spalonego, albo znikają pozostawiając po sobie chmurę dymu. Nawet jeśli temat piorunów jest sprzeczny w nauce, to istnieją świadkowie, którzy widzieli pioruna kulistego, albo nawet mieli z nim bliskie spotkanie.

Polecamy